Fotogrāfa izaugsme jeb bēniņu sakārtošana

Tie, kas fotografē ne tikai ceļojumos, noteikti būs uzdevuši sev jautājumu – ko ar šīm fotogrāfijām darīt tālāk? Parādīt draugiem, ielikt ģimenes albumā, izstādīt mākslas galerijā vai publicēt grāmatā… Nereti atbildi ir grūti atrast ne tikai tādēļ, ka nav bijis skaidrs fotogrāfiju uzņemšanas mērķis, bet arī tādēļ, ka pietrūkst zināšanu un izpratnes par iespējām un piemērotību. Par to arī šajā kursā – kas es esmu kā fotogrāfs? Kas es vēlos būt un kurā virzienā man doties?

Kursa pasniedzējs Jānis Deinats dalīsies savā plašajā pieredzē, kura ietver gan sadarbību ar dažādiem klientiem, gan fotoprojektu veidošanu un dalību izstādēs.

Kursa mērķis

Veikt strukturētu savu fotogrāfiju un fotointerešu analīzi, balstoties uz mūsdienu un vēsturisko fotogrāfijas attīstības kontekstu. Izprast savu vietu, radošos esursus un interešu līmeni, noteikt atbilstošus izaugsmes mērķus un pārvarēt nedrošību to sasniegšanā.

Kurss palīdzēs atrast motivāciju fotografēt ar domu, prieku un mērķtiecību. Kursa dalībnieki iemācīsies atrast savu ceļu, atlasīt darbus, kas to raksturo, un uzņemt jaunas fotogrāfijas, kas parāda šo virzību. T.i. izveidos viengabalainu un kvalitatīvu portfolio.

Kursa auditorija

Fotografēšanas entuziasti un fotomākslinieki, kas vēlas izvirzīt sev jaunus mērķus, attīstīt sevi šajā jomā. Cilvēki, kas gūst prieku, pametot pierasto komforta zonu.  Maksimālais grupas lielums – 12 cilvēki.

Priekšzināšanas

Nepieciešama iepriekšēja pieredze fotografēšanā, kā arī izpratne par fotoaparāta iestatījumiem un taml. Kursa laikā tehnika un tehnoloģijas jeb fotogrāfijas mehāniska iegūšana netiks apskatīta.

Programma

Fotogrāfijas populārākie žanri, īsa to vēsture un mūsdienu tendences. Kopīgais un atšķirīgais. Konteksts un tā nozīmes izprašana.

Kāpēc es to daru? Ko iesākt ar savām fotogrāfijām? – ģimenes arhīvs vai izstāde, naudas pelnīšana vai prieks. Procesa izbaudīšana vai fotografēšana kā socializācijas veids. Svarīgie jautājumi, kas sev jāuzdod, un neērtās atbildes. Savas vietas un motivācijas apzināšanās.

Vai fotogrāfs ir viena cilvēka orķestris? Plašās zināšanās pamatots skatījums un atteikšanās no nevajadzīgā. Sistemātiska un pamatota pieeja gan tēmu un objektu, gan fotogrāfiju atlasei.

Domāšanas un fotografēšanas stereotipi. Izplatītas metodes dažādu žanru fotografēšanā. Vai tās jāzina un jāizmanto, vai jāzina, lai no tām atteiktos? Vai attīstība balstās uz kaut ko atšķirīgu?

“Fotogrāfiskās personības” veidošanās, radošais potenciāls, attīstība un izaugsmes iespējas. Fotogrāfa auditorija un vēstījums. Kolekcijas veidošanas dramaturģija.

Būtisku daļu no kursa laika aizņems dalībnieku iepriekš uzņemto darbu (portfolio) analīze, kursa laikā uzdoto mājasdarbu izvērtēšana, fotogrāfiju atlase sava portfolio izveidei. Diskusijas un dialogi.

Kursa noslēgumā diplomdarbs (fotogrāfiju kolekcija), un tā prezentēšana.

Informācija par kursu

Meistarklase
20 ak. stundas (8 nodarbības)
Pēc pieprasījuma
1x nedēļā, 18:30 - 20:45

Pasniedzējs

Cena

Eur 250,00 (iesk. PVN)
MIMXII