Priecājamies un lepojamies!

Latvijas jaunieši godam parādījuši sevi konkursā EuroSkills 2016. Labi panākumi arī Anetei Aizbaltei grafiskā dizaina jomā!

Lielākais un prestižākais Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkurss EuroSkills 2016

Latvijas komanda ar lieliskiem panākumiem startējusi konkursā EuroSkills 2016, 28 valstu konkurencē pēc vidējo punktu skaita kopvērtējumā iegūstot augsto astoto vietu. Medaļu par izcilību saņēma arī grafiskā dizainere Anete Aizbalte, kuru dalībai konkursā sagatavoja profesionālā Digital Guru pasniedzēju komanda, īpaši – Ivs Zenne.Anete Aizbalte un Ivs Zenne konkursa noslēguma ceremonijā

Digital Guru organizēja gan mācības grafiskā dizaina jomā, gan kandidātu konkursus. Mūsu komanda nodrošināja, lai jauniešiem būtu pieejams tehniskais un informatīvais atbalsts, kā arī plānoja izglītojošas tikšanās labākajos nozares uzņēmumos, lai Anete gūtu pēc iespējas plašāka spektra zināšanas un prasmes konkrētajā jomā. Jāpiebilst, ka Anete šobrīd mācās Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”, tādēļ viņai bieži nācās veikt garo ceļu uz Rīgu.

“Ar katru gadu šīs sacensības kļūst aizvien sarežģītākas un augstākas savās prasībās, jo valstu konkurence, darba apjoms un sarežģītības līmenis palielinās. Mūsu uzdevums tādēļ ir atlasīt pašus labākos, nodrošināt viņiem augstākā līmeņa sagatavošanās procesu un pilnveidot profesijā nepieciešamās prasmes. (…) Pateicoties šiem starptautiskajiem konkursiem, visā pasaulē palielinās informētības līmenis par to, kas notiek profesionālajā izglītībā, prasmju attīstībā un industrijā,” atzīst Dita Traidās, WorldSkills Europe valdes locekle un Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore.

30986069630_ea01d8d626_k
Anete Aizbalte konkursa darba vietā

Lai demonstrētu savas prasmes, 12 talantīgi Latvijas jaunieši devās uz Gēteborgu Zviedrijā. Konkurss EuroSkills 2016 norisinājās no 1. līdz 3. decembrim, un tajā sacentās 490 dalībnieki 35 profesijās. Vairāk nekā 70 000 skatītāju ne tikai vēroja konkursa norisi, bet arī iesaistījās prasmju paraugdemonstrējumos. Lielu interesi izrādīja arī vispārējo un profesionālo skolu audzēkņi.

Konkursa mērķis ir veicināt dalībvalstu sasniegumus profesionālajā izglītībā, celt profesiju un profesionālās izglītības prestižu un demonstrēt jauniešu izcilību. Konkurss EuroSkills notiek katru otro gadu, mijoties ar pasaules līmeņa konkursu WorldSkills. Iespēja startēt kādā no šiem konkursiem jauniešiem ir tikai reizi dzīvē.

31351126885_eb1e4c60f4_k
Konkursa noslēguma ceremonijā

Papildus informācija Latvijas Radio 1, 9. decembra raidījumā “Kā labāk dzīvot”
Jaunie profesionāļi: Latvijas audzēkņu prasmes augstu novērtētas starptautiskā konkursā

Vairāk par konkursu var uzzināt SkillsLatvia Facebook profilā.
WorldSkills Europe pārstāvji un organizatori Latvijā ir  Valsts izglītības un attīstības aģentūra.

Informācija un foto no VIAA un SkillsLatvia.

MIMXII