Priecājamies un lepojamies!

Latvijas jaunieši godam parādījuši sevi konkursā WorldSkills. Katrīnai Elizabetei Sīlei izcils rezultāts grafiskā dizaina jomā!

Vērienīgākais jauno profesionāļu meistarības konkurss

Worldskills

Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, 19. oktobrī noslēdzās pasaulē lielākais un prestižākais jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills 2017, kurā medaļas par izcilību ieguva trīs Latvijas komandas konkursanti. Par izcilu sniegumu konkursā medaļu saņēma arī grafiskā dizainere Katrīna Elizabete Sīle no Rīgas Valsts tehnikuma,  kuru dalībai konkursā gatavoja Digital Guru pasniedzējs Ivs Zenne.

Screen Shot 2017-10-24 at 21.53.43
Katrīna Elizabete Sīle un Ivs Zenne konkursa norises laikā 

Valstu kopvērtējumā Latvijai ir 25. labākais komandas rezultāts, atstājot aiz sevis tādas valstis kā Somija, Vācija, Ungārija, Nīderlande, Horvātija, Īrija, Beļģija, Zviedrija, Norvēģija u.c. Katrīna par labāko sniegumu valsts komandā ieguva arī titulu  Best of Nation.

Screen Shot 2017-10-24 at 21.35.45
Katrīna Elizabete Sīle un Ivs Zenne konkursa noslēguma ceremonijā

Grafiskā dizainere Katrina Elizabete Sile atzīst, ka darba apjoms konkursa pirmās dienas 6,5 stundām bija ļoti liels. Dotajā laika posmā bija jāizstrādā logotips plastmasas otrreizējās pārstrādes uzņēmumam, jāizveido logotipa 2 krāsu variācijas, kā arī jāizstrādā uzņēmuma stila grāmata, kurā jādefinē uzņēmuma pamatkrāsas un papildkrāsas, jāiekļauj vizītkaršu makets, vismaz 2 vizuālie grafiskie elementi un bilžu varianti. Stila grāmatā bija jānodefinē arī 2 varianti burtu fontiem, kā arī virsrakstu, apakšvirsrakstu, pamattekstu, attēlu parakstu stils. Kā pēdējais uzdevums bija izveidot 3 veidu pastkartes dizainus.

“Uzskatu, ka tas, ko paveicu 6,5 stundās, ir ļoti daudz, tomēr apzinos, ka es varu vēl labāk,” tā Katrīna, kura ir pārliecināta, ka kaislība un apsēstība ar to, ko dari, palīdz piecelties pēc neveiksmēm, doties uz priekšu un sasniegt kāroto!

Screen Shot 2017-10-24 at 21.40.57       
Katrīna Elizabete Sīle darba vietā 

WorldSkills 2017 konkurss ir uzskatāms par līdz šim vērienīgāko tā pastāvēšanas vēsturē. Tas pirmo reizi norisinājās Tuvajos Austrumos, Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos no 14. līdz 19. oktobrim. Četru dienu garumā astoņi jaunieši no Latvijas tajā prezentēja savas prasmes 1300 dalībnieku konkurencē.

Screen Shot 2017-10-24 at 21.54.42    
Konkursa atklāšanas ceremonijā

Vairāk par konkursu var uzzināt SkillsLatvia Facebook profilā.
WorldSkills Europe pārstāvji un organizatori Latvijā ir  Valsts izglītības un attīstības aģentūra.

Informācija un foto no VIAA un SkillsLatvia.

MIMXII