Andris Eglītis

Viens no vadošajiem dabas fotogrāfiem Latvijā, augsta līmeņa profesionālis, kura pamatnodarbošanās jau vairāk nekā 30 gadu ir dabas fotografēšana. Sadarbojas ar žurnāliem un izdevējiem gan Latvijā, gan ārzemēs.

Specializējas galvenokārt dabas fotogrāfijā, uzņemot ainavas un augus, tomēr īpašu interesi izraisa dzīvnieki un putni. Došanās dabā, ceļošana pa Latviju un tuvējām kaimiņvalstīm ir neatņemama Andra Eglīša dzīves sastāvdaļa, kurā naktis un agri rīti tiek pavadīti slēpņos, gaidot īsto brīdi, kuru notvert fotoobjektīvā. Kā fotogrāfs guvis pieredzi izdevumos: “Lauku Dzīve”, “Latvijas Daba”, “Mežs” un “Medības, Makšķerēšana, Daba”. Šobrīd daudz interesantu sadarbības projektu ar aģentūru “Latvijas valsts meži”.

2006. gadā Andris Eglītis uzvarēja “Fujifilm” prestižajā fotokonkursā “Euro Press Professional Awards“, kategorijā “Wildlife” ar dzīvnieku foto sēriju “Izdzīvošanas likums”. Fotogrāfam bijušas 8 personālizstādes Latvijā un ārzemēs, no tām jāatzīmē vērienīgākā: “Portreti. Dzīvnieki” (Rīga, 2012). Savukārt 2013. gada sākumā Andris Eglītis pārstāvēja Latviju starptautiskajā žūrijā, vērtējot iesniegtos darbus fotokonkursā “Dienas balva fotogrāfijā 2012″. Savukārt 2019. gadā dabas fotogrāfa Andra Apses un Andra Eglīša 80 lielformāta fotogrāfijas arī nakts tumsā varēja aplūkot Valguma pasaules mākslas telpā mežā.

Fotogrāfa darbi skatāmi fotoalbumos, grāmatās, kalendāros, bukletos un kartiņās, kā arī aplūkojami fotogrāfa mājas lapā. No pēdējos gados izdotajām grāmatām, kurās publicētas Andra Eglīša fotogrāfijas, jāmin “Mana mīļā Latvija” un noteikti Imanta un Rimanta Ziedoņu “Leišmalīte”, kas veidota kā Imanta Ziedoņa grāmatas Kurzemīte turpinājums par Augšzemi jeb Leišmalīti.

Andra Eglīša darba pieredze ir plaša – viņš strādājis gan Rīgas Zooloģiskajā dārzā, gan pasniedzis fotogrāfiju Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. Darba pienākumi aizveduši arī uz Gaujas Nacionālo parku un Teiču Valsts rezervātu. Fotogrāfija tika apgūta, dokumentējot dabas parādības un norises. Andris Eglītis ieguvis Latvijas Amatniecības Kameras fotogrāfijas meistara diplomu. Savukārt formālā izglītība iegūta LVU Bioloģijas fakultātē, specialitātē – zooloģija.

Intervija žurnālā “9 vīri”: Eglītis slēpnī un ar kameru.

Andris Eglītis portfolio

Kursi

Vietnes

MIMXII