Ints Kalniņš

Profesionāls fotoreportieris ar vairāk kā 28 gadu darba pieredzi. Kopš 2006. gada globālās ziņu aģentūras Reuters vienīgais fotogrāfs Baltijā un kopš 2012. gada – arī Skandināvijas valstīs.

Sākot ar 1989. gadu Inta Kalniņa fotogrāfijas tiek publicētas virknē starptautiski nozīmīgu  mediju, tādos kā „The New York Times“, „The Washington Post“, “LosAngeles Times“, „Times Magazine“, „The Times“, kā arī “The Guardian“, „Paris Match“, „Liberation“, „Die Zeit“, „Spiegel“ un citos.

1991. gadā fotogrāfs bija viens no ziņu foto aģentūras „A.F.I.“ dibinātājiem. „A.F.I.“ tajā laikā bija pirmā neatkarīgās preses foto aģentūra post-padomju valstīs, kura 1999. gadā, apsteidzot  vadošās starptautiskās aģentūras, kļuva par vienu no pirmajām, kas piedāvā saviem klientiem online foto ziņu servisu. Ints Kalniņš arī bija iniciators foto projektiem „Viena diena Rīgā“ un „Viena diena Latvijā“ 1987. gadā.

Fotogrāfs nepiedalās  fotokonkursos, sekojot principam „tu esi tik labs fotožurnālists, cik laba ir tava pēdējā publicētā fotogrāfija“. 2012. gadā pēdējā publikācija „The Guardian“ par igauņu ģimeni, kura biznesu Tallinā nomainījusi uz dzīvi visai skarbos apstākļos uz daudzus gadus neapdzīvotas salas. Savukārt no jaunākajām reportāžām (februāris, 2013.) jāpiemin ieskats Otepē (Igaunijā) notikušajā Eiropas Saunas maratonā. Hokeja fani, iespājams, būs pievērsuši uzmanību Inta Kalniņa uzņemtajām “Dinamo Rīga” spēļu reportāžām.

Fotografējis laikrakstiem „Rīgas Balss“ un „Sports“, telelegrāfa aģentūrā LATINFORM, bet 1989. gadā pievienojies pirmajam neatkarīgajam Latvijas laikrakstam „Atmoda“. No 1989. līdz 1992. gadam dokumentējis PSRS sabrukumu Krievijā un “brālīgajās republikās” Gruzijā, Armēnijā, Kalnu Karabahā, Azerbaidžānā, Ukrainā, Baltkrievijā, Tadžikijā.

No 2006. līdz 2010. gadam Ints Kalniņš lasījis lekcijas foto žurnālistikā Latvijas Univeristātē, kur pats savulaik ieguvis izglītību. No 2010. gada – fotožurnālistikas un vizuālās komunikācijas lektors Liepājas Universitātē.

 

Ints Kalniņš portfolio

Kursi

Vietnes

MIMXII