Valdis Ošiņš

Uzņēmējs un fotogrāfs, “Digital Guru” dibinātājs, Latvijas lata (banknošu) dizaina līdzautors.

Valdis Ošiņš ir profesionāls fotogrāfs, kura darbs galvenokārt saistīts ar ēdienu un priekšmetu fotografēšanu studijā. Papildus interešu loku iezīmē dabas fotogrāfija. Klientu un sadarbības partneru loks ir plašs: Rīgas Dome, AS “Diena”, Rīgas Dzirnavnieks, Oskar’s Fish, Zaļā josta, Tukuma Piens, Tieto Enator, Euro Aptieka, RIMI Latvija, Daiļrade Koks, Latvijas Republikas Saeima, Liepājas Simfoniskais orķestris, kā arī Latvijas lielākās kalendāru izdevniecības, reklāmas aģentūras u. c. Piedalījies vairākās fotoizstādēs Latvijā un ārzemēs, kā arī viņa darbi publicēti foto albūmos, grāmatās un kalendāros.

Palīdz fotogrāfiem un citiem interesentiem ar savām zināšanām krāsu vadības jautājumos (ekrānu kalibrēšana, printeru papīru krāsu profilu veidošana, darbs ar krāsu telpām u.c.), lai panāktu iespējami precīzu atbilstību starp dažāda veida iekārtām attēla iegūšanas, attēlošanas un fināla prezentācijas (ekrānā vai uz papīra) procesā. Valdim Ošiņam ir ilgstošā laikaposmā uzkrāta praktiska pieredze foto, biroja un prezentāciju tehnikas jomās, kas palīdz sniegt konsultācijas plaša spektra iekārtu iegādes un lietošanas jautājumos.

Vada foto apmācības, kā arī konsultē par attēlu apstrādi un datorprogrammu iegādi, atrodot katra klienta darbam vai vaļaspriekam atbilstošāko. Valdis Ošiņš nodrošina SIA “Digital Guru” datorprogrammu tirdzniecības atbalstu.

Viens no nozīmīgākajiem radošajiem darbiem ir 1991. gadā kopā ar arhitektu Imantu Žodžiku izstrādātais Latvijas Bankas papīra naudas zīmju (Latvijas latu banknotes) dizains. Jāpiebilst, ka Latvijas Bankas komisija atzina iesniegto priekšlikumu par labāko starp 20 citiem. Šobrīd Latvijas naudas zīme kā mūsu valsts kultūras zīme ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Savulaik Valdis Ošiņš piedalījies reklāmas aģentūras Balta Komunikācijas un izdevniecības Balta eko dibināšanā, kā arī bijis atzīts sietspiedes procesa meistars.

Kopā ar sievu, mākslinieci un stilisti, Sandru Ošiņu strādā pie vairākiem ilgtermiņa foto projektiem, veidojot ciklu “Latviskais dzīvesstils. Identitāte”. Šī projekta ietvaros tapis interneta portāls “Garšīgā Latvija”, kas ietver gan ģimeņu saglabātās latviešu ēdienu receptes un gatavošas nianses, gan stāsta par latviskajām ēšanas tradīcijām. Papildus tam kopš 2006. gada tiek izdots sirsnīgs sienas kalendārs “Puķes no mammas dārza”.

 

 

Kursi

Sertifikācija

Vietnes

MIMXII